Vitra Szaniterek
Eczacibaşi Építőipari Termékcsoport
A VitrA-t, az Artemát, az Intemát, a Villeroy&Boch-ot, a Burgbadot és az Engers-t magába foglaló Eczacıbaşı Building Products Group a legszélesebb termékpalettával és a legnagyobb gyártási kapacitással rendelkezik iparágában.
A 4 országban 12 üzemet üzemeltető csoport körülbelül 6500 alkalmazottat foglalkoztat. A Csoport öt gyára Törökországban található, köztük Bozüyük, Gebze és Tuzla, 7 pedig Németországban, Franciaországban és Oroszországban. A cégcsoport fő, környezetbarát technológiákat alkalmazó bozüyüki gyártóüzeme kapacitását, technológiáját és minőségét tekintve a világ vezető kerámialapgyárai közé tartozik.
Több mint 5,6 millió darab kerámia szaniteráru, 32 millió négyzetméternyi csempével, 2 millió sárgarézáruval, 350 000 fürdőkáddal és zuhanytálcával, valamint 400 000 moduláris fürdőszobabútorral az Eczacıbaşı 7 Building Products Group bevételének 70%-át több mint 75%-ban exportálja. Törökország teljes szaniteráru-exportjának több mint 50%-át adó csoport Törökország legnagyobb csempeexportőre az EU-országokba.
A VitrA gyönyörű, inspiráló tereket hoz létre, amelyek megkérdőjelezik a fürdőszobáról, mint tisztán funkcionális térről alkotott képünket, ehelyett valami szépnek, pihentetőnek és életet gazdagítónak tekintjük.
A mi történetünk
2. világháború napjainkig; stagnáló időszak volt ez a nemzetközi kereskedelemben, és nagyon nehéz idők az emberek számára szerte a világon. A Dr. Nejat F. Eczacıbaşı által 1942-ben az isztambuli Kartalban alapított kerámiaműhely akkoriban mindössze 8 alkalmazottal étkészleteket és dísztárgyakat gyártott. A háború után a gazdaság normalizálódott. Törökország gazdasági fejlődésével és urbanizációjával párhuzamosan a létesítmény is gyorsan növekedett, és a fogyasztói keresletnek megfelelően olyan termékekre koncentrált, mint a mosdók és a WC-k. Az ígéretes iparágnak bizonyuló fürdőszobai kerámiagyártás gyorsan növekedett, s ezért 1958-ban egy nagyobb gyártóüzem megnyitását tette szükségessé Kartalon. Folytatva a növekedést, a márka 1966-ban vette fel jelenlegi nevét, a VitrA-t, amelyre a dolgozók szavaztak. 1977-ben új gyárat hoztak létre a Bozüyüki Művészeti Technológiával. A 80-as évek végén egy sárgarézárugyár, a 90-es években pedig a kerámiacsempék gyár üzembe helyezésével Bozüyük gyorsan a VitrA fő gyártótelepévé vált.
Az a folyamat, amely a VitrA-t jelenlegi vezető pozíciójába hozta, az első németországi exporttal kezdődött, még 1983-ban. A kezdetben nagy globális vállalatok számára gyártott VitrA megkezdte termékskálájának bővítését, és megkezdte első tengerentúli tevékenységét. A 2000-es évek fordulóponthoz hozták a céget a márkaépítés terén. A fürdőszobák világát „racionális, esztétikus és egyformán érzékeny”-ként újradefiniálva a VitrA vadonatúj koncepciót hozott a fürdőszoba kultúrájába. A kényelem és a technológia kombinációjával a fürdőszobákat lakóterekké alakította. A fürdőszobában szükséges összes termék kifejlesztésére és gyártására képes VitrA azzal biztosította pozícióját az iparágban, hogy előnyben részesítette a K+F-et, és vezető nemzetközi tervezőkkel dolgozott együtt.
A globális márkává válás stratégiájának részeként a VitrA folytatta a növekedést azáltal, hogy globális óriásokkal bővítette portfólióját. 2006-ban beépítette az Engers Keramikot, a német piac híres kerámiaüzletét, ami egy török kerámia üzletág első tengerentúli felvásárlását jelentette. 2007-ben megszerezte a Villeroy & Boch AG, a világ legnevesebb és legismertebb kerámia márkája, csemperészlegének többségi részvényeit, 2008-ban pedig Európa egyik vezető luxus fürdőszobabútor-gyártójának, a Burgbadnak a csemperészlegét. Bevételeinek hozzávetőleg háromnegyedét külföldi piacokról szerzi, és mára számos nemzetközi dizájneredménnyel büszkélkedhet. világhírű tervezők és építészek.
-
1958
Az első török márka lett, amely kerámia szaniterárut gyártott.
-
1972
Törökországban gyártotta az első kerámia mosdókat, zuhanytálcákat és mosdókat.
-
1983
Az első török márka, amely exportpiacokon működik.
-
1985
Az első török márka, amely sárgarézárut gyárt.
-
1987
Az első török márka, amely falra akasztható WC-teknőket gyárt.
-
1990
Törökország első WC-jének gyártója, amely mindössze 6 liter vizet használ az öblítéshez.
-
1991
Az első török márka lett, amely rejtett ciszternákat gyártott.
-
1992
Megnyitotta Törökország első hivatalos szervizét az iparágban.
-
1993Kiadták Törökország első jótállási tanúsítványát a kerámiaiparban Törökország első speciálisan mozgássérült felhasználók számára tervezett kerámia szaniterek Az első TS EN ISO 9002 minőségbiztosítási rendszer tanúsítvány a török csaptelepiparban Az első TS EN ISO 9002 minőségbiztosítási rendszer tanúsítvány a török csaptelepiparban
-
1994
Az első TS EN ISO 9001 minőségirányítási rendszer tanúsítvány a török csaptelepiparban
-
1995
VitrA Arkitekt: Az első teljes kerámia csempe termékcsalád, amely a török szerződéses piacot célozza meg
-
1998
Törökország első, és a világon a második ISO 14001 környezetirányítási rendszer tanúsítványa a kerámiaiparban Az első 5x5 és 5x10 cm méretű mozaiklapok Törökországban.
-
1999
Legyártotta Törökország első ciszternáit, amelyek 3 vagy 6 literes öblítési lehetőséggel rendelkeztek
Törökország első TS EN ISO 14001 környezetirányítási rendszer tanúsítványa az iparágban
A török kerámiaipar első külföldi gyártóüzeme, Írország első és egyetlen kerámialap-gyára: VitrA Ireland
-
2000
Az első európai szaniterkerámia gyártó lett, aki megkapta az Európai Minőségirányítási Alapítvány (EFQM) által odaítélt Európai Minőségi Díjat.
-
2001
Törökország első vécéjét gyártották, amely mindössze 4,5 liter vizet használ az öblítéshez
Megszületett a VitrA Clean: olyan felületkezelés, amely a VitrA szaniterterméket hihetetlenül könnyen kezelhetővé teszi
Kifejlesztették Törökország első PVD (Physical Vapor Deposition) bevonati technológiáját az iparban: Chrommax
-
2002
Az első 2,5x2,5, 2,5x5, 5x5 és 5x10 cm méretű mozaiklapok Törökországban
-
2003
Törökország első antibakteriális máztechnológiája: VitrA Hygiene
-
2005
Törökország első szagtalan WC serpenyő technológiája
Az első lekerekített mozaik gyártás Törökországban
Törökország első üvegmozaik- és szinterezett üvegcsempét gyártó létesítménye
-
2006
Törökország első hatszögletű mozaiklapjai
Az első tengerentúli felvásárlás egy török kerámiaüzlet által: Engers
A "Chrome +3" bevonat technológia első alkalmazása a globális csaptelepiparban
-
2008
Az első 1x1 cm-es mozaiklapok Törökországban Törökország első fröccsenésmentes piszoárjában
-
2009
A világ első LGA által jóváhagyott tartálya, amely 2,5 vagy 4 literes öblítési lehetőséget kínál
-
2010
Törökország első LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) katalógusa az iparágban
Az első öt- és hatszögletű mozaiklap gyártás Törökországban Törökország első TS EN 16001 energiagazdálkodási rendszer tanúsítványa az iparágban
-
2011
Törökország első TS EN 249 megfelelőségi tanúsítványa a szaniterkerámia iparban
Az első márka, amely megkapta az Európai Unió ökocímkéjét a kerámiaágazatban
-
2012
Az első márka, amely megkapta az Európai Unió ökocímkéjét a kerámiaágazatban
Az első márka, amely Forest Stewardship Council Certified (FSC) bútorokat gyárt Törökországban
-
2013
Törökország első Green Bathroom Solutions (LEED, BREEAM, DGNB) katalógusa az iparágban
Az EPD Type III tanúsítvány az első gyártó volt a mosdócsaptelepek területén Törökországban
Az ágazat első „Zöld Fürdőszoba Megoldások” brosúrájának közzétételével a zöld épületek tanúsítási rendszerei LEED, BREEAM és DGNB kompatibilis termékeket mutattak be.
A VitrA csempetermékeinek köszönhetően EPD, Greenguard és Greenguard Gold tanúsítványokat szerzett. VitrA Innovációs Központ; Az Ipari és Technológiai Minisztérium K+F Központok teljesítményindexe keretein belül az iparág legsikeresebb K+F központjának választották.
Ez volt az első gyártó márka Törökországban, amely megkapta az "European Water Label" tanúsítványt a mosdócsaptelepek ágazatában.
-
2014
Megkezdődött a kerámia szaniteráruk gyártása Oroszországban.
A Blue Life döntős volt az Európai Unió Környezetvédelmi Díjak Törökország programjában, és az első olyan szervezet, amelyet Törökországból érdemesnek tartottak Európában.
VitrA Innovációs Központ; sorozatban második alkalommal választották a szektor legsikeresebb K+F központjának az Ipari és Technológiai Minisztérium K+F Központok teljesítményindexe keretein belül.
A VitrA bebizonyította, hogy két termékkategóriában is túlteljesítette a szabványokat, mint az első gyártó, aki elnyerte a Török Szabványügyi Intézet „Double Star” pályázatát.
Törökországban szerezték meg az első TS ISO 50001 energiagazdálkodási rendszer tanúsítványt a mosdócsaptelep szektorban.
-
2015
A VitrA megkapta a fürdőszobabútorok EPD-tanúsítványát.
A „TSE Double Star” tanúsítványt a csempetermékekkel szereztük be.
A VitrA Innovációs Központot immár harmadik alkalommal választották az ágazat legsikeresebb K+F központjának az Ipari és Technológiai Minisztérium K+F Központ teljesítményindexe keretein belül.
-
2016
A mosdókagyló-gyártás teljes hatékony karbantartásával a VitrA-t a JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) kiválósági díjjal tüntette ki.
A VitrA Innovációs Központot immár negyedik éve választották a szektor legsikeresebb K+F központjának az Ipari és Technológiai Minisztérium K+F Központok teljesítményindexe keretein belül.
-
2017
A VitrA Innovációs Központot zsinórban ötödik alkalommal választották meg a szektor legsikeresebb K+F központjának, és egyben a második legjobb K+F központnak Törökországban.
-
2018
Az Artema a JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) által odaítélt TPM Excellence Awards (Total Productivity Management Excellence Awards) 3. szint sikeres teljesítésével kapta meg a különdíjat.